Якого кольору вибрати труби для каналізації - сірі (білі), оранжеві, зелені (сині), чорні
Нещодавно вибір труби для каналізації був найпростішим завданням, тому що він обмежувався матеріалами. Виробляли тільки сталь та чавун. Крім того, всі вони були лише 2 кольори: сірі та чорні. Сьогодні ж вони активно витісняються полівінілхлоридними аналогами, які не схильні до корозії, не заростають, важать менше, а коштують дешевше.
Полівінілхлоридні труби використовуються для прокладання внутрішньої та зовнішньої каналізації, експлуатуються за різних умов, тому виробники пропонують нам кілька видів виробів, які відрізняються не тільки експлуатаційними якостями, але навіть зовнішнім виглядом.
Від чого залежить колір каналізаційних труб
Випускаючи труби різних кольорів, виробники не намагаються ускладнити нам вибір, навпаки, вони хочуть зробити його простіше. Тон труби змінюється залежно від цього, навіщо вона призначена.
Для того, щоб остаточно у всьому розібратися, потрібно зрозуміти, які кольори труб існують у принципі:
- Сірі (білі);
- Помаранчеві;
- Зелені (сині);
- Чорні.
Особливості сірих труб
Сірі трубопроводи з полімерних матеріалів застосовую у внутрішній каналізації. Вона прокладається всередині будинку та виводить відходи до зовнішньої системи, а потім до централізованої загальноміської мережі або локальної очисної споруди.
Труби сірого відтінку, які використовуються при монтажі всередині будинку, поступаються рудим по міцності. Їхні стінки товщиною – 2,7 мм, зате температурний максимум – 95°. Вони мають гарну теплоізоляцію, шумоізоляцію. Стандартний діаметр становить 32, 40, 50, 110, 125 і 150 мм, довжина - 150, 250, 500, 1000, 1500, 2000 та 5000 мм.
Трубопроводи цього типу пожежостійкі та не сприйнятливі до корозії. Але вони недостатньо тверді, щоб укладати їх під ґрунт. При встановленні зовні будинки магістралі здатні луснути під мерзлою землею. Однак вони добре справляються з навантаженнями, що виникають під час експлуатації всередині будівлі.
Чорні варіанти
Трапляються також досить рідко. Їх виготовляють із поліетилену високого тиску. Вироби чорного кольору використовуються для прокладання магістралей як усередині, так і назовні будівлі. Але вони, незважаючи на міцність, не зазнають серйозних температурних перепадів. Надмірні навантаження їм також не витримати, тому укладання під автомагістралями неможливе.
Чорні труби зазвичай в икористовують для захисту комунікаційних кабелів або облаштування дренажних систем. Останні неважко відрізнити за наявності отворів у стінах, що дозволяють волозі потрапляти всередину мережі.
За кольором відрізняються як трубні відрізки, а й сполучні фасонні деталі. Їх необхідно підбирати того ж відтінку, що й основний трубопровід. Це дозволить уникнути можливих протікань через перепади тиску і збереже цілісний зовнішній вигляд системи.
Відмінності
Головними відмінностями сірих та помаранчевих труб є:
- Теплопровідність у сірих труб вища. Шари помаранчевого кольору з ПВХ має пористу структуру, що знижує їхню здатність до передачі тепла.
- Можливістю створити велику кількість відгалужень та з'єднань. Тут також лідирують сірі вироби. З їх використанням можна створити каналізаційні магістралі будь-якої конфігурації.
- Трубопроводи із полімерів сірого відтінку добре глушать звуки води, що важливо при прокладанні їх усередині будівлі. Існують варіанти з додатковим шаром стінки для звукопоглинання, але їх вартість дещо вища за звичайні.
- Міцність у помаранчевих труб вища. Якщо прокладка ведеться під автотрасою, можна використовувати тільки оранжеві труби. Але навіть їх бажано захистити металевими гільзами.
Не можна сказати, які каналізаційні труби краще: сірі чи оранжеві – вони відрізняються за призначенням. Кожен варіант гарний на своєму місці. Неправильно вибраний за відтінком матеріал для магістралі може стати причиною зниження ефективності, погіршення працездатності каналізації. Якщо правильно розрахувати всі умови розміщення трубопроводу можна обійтися без зайвих витрат.