Обираємо фарбу для стін
Водоемульсійна фарба (саме так правильно називають фарбу для стін), буває дуже різноманітною: для зовнішніх фасадів, для внутрішніх стін, миюча, матова, шовковиста, для стель, для стін, вапняна, акрилова тощо.
Чому ж їх так багато? Давайте розберемся…
Для початку зауважимо, що у більшості виробників є широкий ціновий діапазон продукції. Це дає змогу підібрати фарбу, відповідно до ваших потреб та гаманця.
Наприклад, для внутрішніх робіт необхідні якісні водоемульсії. Отже, якщо вам треба фарбувати стіни у кухні — то бажано обирати стійку до миття фарбу. І тут, обов’язково, зверніть увагу на класи зносостійкості, їх є п‘ять:
1️⃣ клас зносостійкості означає стійкість до інтенсивного мокрого миття
2️⃣ клас — фарба, стійка до багаторазово миття
3️⃣ клас — легке миття вологою губкою
4️⃣ клас — вологе очищення
5️⃣ клас — суха чистка
Відповідно до класу, буде відрізнятися ціна. Хорошим варіантом для стін на кухню буде 1 або 2 клас. А ось для фарбування стелі у спальні не варто переплачувати за зносостійкість, там ця функція не буде потрібна.
Ще варто звернути увагу на екологічність, паропроникність та покривну здатність фарби. Наступна важлива деталь — ступінь глянцу. Розрізняють: глибокоматові, матові, шовковосто-матові, напів глянцеві, глянцеві тощо. Від цієї властивості залежить вигляд стін: блищатимуть вони на сонечку чи будуть оксамитовими.
Колерувати фарбу можна, як самостійно (придбавши барвники), так і в колор студії, де послуговуються комп’ютерним підбором фарб. Суть в тому, що бажаний колір можна знайти у величезному каталозі. Переваги такого замішування в тому, що є приблизне розуміння кольору на зразку (не тільки в уяві), і ви зможете повторити той самий колір, меншу кількість, наприклад, за необхідності.
Основні поради при колоруванні:
- НЕ розбавляйте вже заколоровану, готову фарбу на місці водою чи грунтом. Адже колір може втратитись, тим паче, якщо вам необхідно буде замовити ще одне відерце, так само дорозбавити буде важко...
- Якщо ви колеруєте самостійно, то радимо взяти фарбу у надлишку, щоб 100% вистачило на всі стіни, а коригувати колір краще в одній великій ємності… ЦЕ буде Ваш індивідуальний відтінок!
- Пам’ятайте, що дуже темні чи яскраві кольори на білій водоемульсії важко зробити, для цього існують спеціальні фарби, так звана «база».
- При виборі кольору варто звертати увагу на кількість сонячного світла в приміщенні, кольори майбутніх деталей інтер’єру, електричне освітлення та його якість і кількість.
- ВАЖЛИВО! На зразках у каталозі, ви бачите маленький квадратик фарби і поряд з іншими кольорами. Це може давати трохи хибне уявлення як виглядатиме фарба на стінах вдома. Тому, важливо розуміти, що кольори за рахунок фарбування на великій площі, виглядатимуть яскравіше!!! Як світлі, так і темні відтінки. Якщо є сумнів, можна обрати такий же відтінок, але на тон чи два світліший.
У мережі магазинів «Атрибуд» допоможуть обрати фарбу для ваших потреб та вимог! А вибір кольорів вас порадує!
Легкого ремонту та задоволення від результату!