Газоблок для будівництва
Газоблок – це легкий, зручний матеріал, що має багато переваг та дозволяє зводити будинок досить швидко.
Основні характеристики: теплоізоляційність, паропроникність, екологічніть, звукоізоляційність, пожежостійкість та економічніть.
Розглянемо все почергово:
- Завдяки пористій структурі матеріал має гарні теплоізоляційні показники, тобто, чим більше комірок з повітрям, тим краща теплоізоляція (пінопласт так само працює). Але, чим більшою буде щільність газоблоку, пропорційно меншими будуть теплоізоляційні властивості.
- Звукоізоляція – важливий аспект в сучасному будівництві. При товщині стін з газоблоку або іншого комірчатого бетону не менше, ніж 24 см – відсутня необхідність у додатковій звукоізоляції.
- Паропроникність або стіни, які дихають – також важливий фактор у циркуляції повітря та оптимальній вологості природним шляхом.
- Ідеальний, у плані екологічної безпеки, – має мінімальний радіаційний фон. Газоблок виготовляють із натуральної сировини: цементу, вапна, кварцевого піску та алюмінієвої пудри, тому газобетон безпечний та екологічно чистий.
- Пожежостійкість. Автоклавний газобетон здатний витримати температуру вище +1200 С°. В умовах середньостатистичної температури пожежі в житлових будинках +600 С° газоблок упродовж понад трьох годин зберігає цілісність та витримує навантаження.
- Морозостійсть – це також необхідний показник у будівництві. Нагадаємо, що це здатність витримувати без руйнації матеріалу та зміни основних характеристик, циклічність заморожування і танення. У газобетоні це показник F.
- Також газоблок – дуже легкий матеріал, що відповідно не потребує в спорудженні надміцного фундаменту, а при надбудові (добудова верхніх поверхів) це гарне вирішення питання, щоб не навантажувати вже зведений фундамент чи опори.
- Блоки досить великі за розмірами та мають точну геометрію. Цей фактор дозволить максимально швидко споруджувати рівні стіни. А ще він легко ріжеться, що дозволить втілити різні архітектурні ідеї.
❗️Памʼятаймо, що для кладки газоблоку використовується спеціальний клей, а не звичайний цементний розчин.
А тепер зауважимо деякі недоліки, хоча при правильному підході вони і не будуть недоліками, але все-таки.
- Під час зведення зовнішніх стін, варто врахувати правильно товщину блоку, якщо ви не плануєте додаткового утеплення, то товщина стін повинна бути не менш, ніж 375 мм (для І температурної зони).
- Газобетон витримує доволі високі навантаження на стиск, але в деяких точках, де навантаження на вигин може буде вищим, ніж деформаційна стійкість блоків, варто провести армування стін, для уникнення тріщин.
- Також після зведення будинку, зовнішні стіни варто покрити декоративно-захисним шаром, щоб унеможливити поглинання (матеріал гігроскопічний) вологи з зовнішнього середовища.
❗️Підбирайте матеріали для роботи з газоблоком, як кладочної суміші, так і грунтівок.
При правильному використанні та розрахунку на всіх етапах будівництва будинок із газоблоку буде безпечним, теплим та довговічним!!!